Valmimise ajajoon

Müügi algus
Kevad 2021
Ehituslepingu sõlmimine Nordecon Aktsiaseltsiga
Juuli 2021
Ehituse alustamine
August 2021
Siseviimistluse valikute kinnitamine
Juuni 2022
Hoone maksimaalne kõrgus saavutatud
Veebruar 2023
Hoone valmimine
Detsember 2023

Nutikodu

Kõikidesse korteritesse paigaldatakse nutikodu lahendus. Standardses nutikodu installatsioonis sisaldub kütte, jahutuse ja ventilatsiooni juhtimine, fonosüsteemi pildi ja heli, elektri, kütte, ning sooja- ja külma vee näitude jälgimine. Arvestite näitude igakuine lugemine on automaatne ning süsteem edastab info otse majahaldurile. Kõike eelnevat on võimalik juhtida ja jälgida korterisiseselt monitorilt või läbi interneti.

LEED Gold sertifikaat

LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) on maailmas enim kasutatav roheliste hoonete hindamissüsteem. Tegemist on rahvusvahelise sertifikaadiga, millega tunnustatakse hooneid, mis järgivad projekteerimisel, ehitamisel ja opereerimisel keskkonna säästu ja säästva arengu põhimõtteid. Vektori hoonekompleksi sertifitseerimisprotsess on käimas, sertifikaat väljastatakse peale hoone valmimist. Põhilised eesmärgid LEED projektidel on:

 • suurendada ressursside tõhusat kasutust;
 • vähendada energia- ja veetarbimist;
 • täiustada jäätmekäitlust;
 • vähendada ehitustööde mõju keskkonnale;
 • parandada mikrokliimat ja keskkonnaga rahulolu;
 • võimaldada hoone kasutajatele keskkonnasõbralikku transpordiühendust.

 

Suur haljastatud katuseaed

Hoone sisehoovi, parkimismaja katusele, rajatakse maastikuarhitektide poolt loodud 1500 m² suurune, rikkalikult püsitaimede, hekkide ja puudega haljastatud katuseaed kus on:

 • privaatsed puhkealad laudade ja toolidega
 • eraldi peenarde ala rohenäppudele koos viljapuudega
 • grillimisala sõpradega aja veetmiseks
 • päevitustoolid mõnusaks äraolemiseks
 • 2 iluaia osa koos rippkiigega ja palju muud

Vundament

Hoone on rajatud monoliitsest raudbetoonist madalvundamendile. Kandvad seinad, postid ja vahelaed on monoliitsest ja/või monteeritavast raudbetoonist. Trepid on ehitatud monteeritavatest trepielementidest.

Vahelaed ja põrandad

Vahelaed on ehitatud monoliitsest ja/või monteeritavast raudbetoonist.

Korterite seinad

Korterite vahelised seinad on ehitatud põhiosas monteeritavatest raudbetoonelementidest, osaliselt ka täisbetoonplokkidest, mis lisaks kaetud mõlemalt küljelt mineraalvillast isolatsiooni ning topeltkipsplaatidest katteseintega.  Korterite siseseinad on ehitatud metallkarkassile, mis on helikindluse tõstmiseks kaetud mõlemalt poolt kahekordse kipsplaadiga. Seinte sisemus on täidetud mineraalvillaga. Pesuruumide poolt on siseseinad kaetud veekindlate plaatidega Tycroc, eraldiseisvad wc-d ja abiruumid niiskusekindla kipsiga.

Fassaadid ja katused

Tegemist on kombineeritud fassaadilahendusega, millest enamuse moodustavad alumiinimprofiilis klaasfassad ja termoprofiilseinad. Klaasfassaad ja termoprofiilseinad on kaetud fassaadiplaadi või alumiiniumprofiilist elementidega. Katuslaed on monteeritavatest raudbetoonelementidest ning kaetud rullmaterjalist hüdroisolatsiooniga, soojustuseks jäik mineraalvill.

Küte

Hoone soojusvarustus on lahendatud kaugkütte baasil. Korterites on vesipõrandküte, sanitaarruumides elektriline põrandaküte. Ruumitemperatuurid on reguleeritavad ruumipõhiselt termostaatidega. Äri- ja büroopindadel on radiaatorküte. Kulutatud soojusenergia mõõtmiseks kasutatakse kauglugemisega soojusarvesteid.

Jahutus

Hoone ruumide jahutus teostatakse tsentraalse vesijahutussüsteemi abil. Kõik 5.-16. korruse korterid on varustatud ruumipõhiste FanCoil jahutusseadmetega. Äri- ja büroopindade osas on ettenähtud ventilatsiooni- ning lokaalsete seadmetega jahutuse lahendus. Külmaenergia mõõtmiseks kasutatakse individuaalseid kauglugemisega arvesteid.

Ventilatsioon

Igasse korterisse paigaldatakse kõrge kasuteguriga soojustagastusega ventilatsiooniagregaat. Äri- ja büroopindadele paigaldatakse tsentraalsed soojustagastuse ning vesijahutusega ventilatsioonisüsteemid. Köetaval maa-alusel parkimiskorrusel on nõudluspõhine sh soojustagastusega ventilatsioon.

Tugevvool

Korterite elektrikilbid on süvistatud, abiruumides asuvad kilbid on pinnapealsed. Laevalgustus on korterites paigaldatud abiruumidesse, sanitaarruumidesse, esikusse ja rõdule. Mujal ruumides on jäetud valgustuse paigaldamise valmidus.

Äri- ja büroopindade kaugloetavad elektriarvestid asuvad peakilbis, igal bürool on omal pinnal elektrikilp. Valgustus ja pistikud paigaldatakse vastavalt sisekujunduse plaanilahendusele.

Nõrkvool

Korteritesse, äri- ja büroopindadele tuuakse side optilise andmesidekaabliga.

Telefonivõrgu ja TV kaablivõrk on välja ehitatud cat6 kaabliga.

Lagede kõrgused

 • 1 korruse äripinad – 5,6 m.
 • 1.-4. korruse büroopinnad – 3,1 m.
 • 2.-15. korruse korterid – 2,7 m.
 • 16. korruse penthouse korterid ning Torn2 12.korruse korterid – 3,1 m.
 • Ripplagede alades on kõrgus madalam.

Aknad

Korterites on kolmekordsete klaaspakettidega puit-alumiiniumaknad.

Äri- ja büroopindadel on klaas-alumiinium fassaad.

Uksed

Korterite siseuksed on siledad spoonuksed. Korterite välisuksed on puituksed.

Äri- ja büroopindade välisuksed on enamjaolt alumiiniumprofiiliga klaasuksed.

Rõdud

Piirdeks on metallraamis klaaspiirded. Rõdusid on lubatud piirdest kõrgemas osas klaasidega sulgeda max 75% ulatuses.

Liftid

Kortermaja mõlemas tornis on kaks kiiret lifti, mis ühendavad maa-aluse parklakorruse maapealsete korrustega.

Äri- ja büroopindadel on eraldi sissepääs ja seda teenindab kolm lifti, millesse pääseb ka parkimismajast ja maa-alusest garaazist.

Turvalisus

Iga äri- ja büroopind, korter ning panipaikade üldala on eraldi valvestatav, turvaseadmete vaablid veetud (seadmed ei sisaldu hinnas).

Hoone sissepääsud varustatakse video-fonolukuga, korterite fonopaneel videoekraaniga.

Hoone perimeeter, parkla korrused, sissepääsud, üldalad on varustatud videovalve valmidusega.

Korterid on varustatud automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemiga.

Peamised sissepääsud (sh parkla uksed ja/või tõkkepuud) on avatavad distantskaardiga.

Parkimine ja panipaigad

Korterite parkimine, panipaigad ja rattaparkla asuvad maa-aluses garaazis, millest on otsepääs liftidega valitud korrusele.

Äri- ja büroopindade parkimine on lahendatud parkimismajas, mille igalt korruselt on otsepääs ärihoone trepikotta ja liftidesse.

Elektriautode laadimiskohad

Maa-aluses garaažis on igal parkimiskohal elektriauto laadija paigaldamise valmidus. Parkimismajas on igal korrusel 16 laadija paigaldusvalmidusega kohta.

Hoone energiaklass

Hoone energiaklass: B

Partnerid

Võta ühendust!